מרכז אריאל לתקשורת ובטחון > ספרים > הדור האבוד – אמנון לורד

הדור האבוד – אמנון לורד

עטיפת הספר הדור האבוד
40 שנה עברו ומלחמת יום כיפור טרם מצאה לעצמה מנוחה נכונה בזיכרון ההיסטורי הישראלי, הדבר היחיד המוסכם על כולם הוא שהיה כישלון בתוך החוג המצומצם של האליטה ושל מקבלי ההחלטות בישראל.
מה מקורו של הכישלון? מה מהותו? והאם בכישלון זה של ההנהגה מסתכמת המלחמה?
בספרו הדור האבוד מנסה אמנון לורד לתת מענה לשאלות קשות אלו. אחת התובנות החשובות ביותר שמלמד הספר על מלחמת יום הכיפורים צומחת מניתוח מעמיק וראשון מסוגו של יחסי ישראל- ארה"ב לקראת המלחמה ובמהלכה. כמו כל המערכות שנמתחו במלחמה עד לקצה יכולתן, גם מערכת היחסים בין ישראל לארצות הברית הוצגה במלחמה במערומיה הלא מחמיאים.
אמנון לורד יוצא למסע מרתק כשבחלקו הראשון הוא עוסק בשש וחצי השנים שבין ששת הימים ליום כיפור, מביא בפני הקורא מידע חדש ונותן חידוש בתפיסת גורמי המחדל של 6 באוקטובר. החלק השני של הספר עוסק בהתרחשות המלחמתית עצמה, בניסיון לחשוף את הקשר בין המתחולל בשדה הקרב לבין המהלכים האמריקניים, ואת השפעת האירועים על העימות הבין-מעצמתי. חיילי צה"ל הגנו ב-73´ לא רק על ארץ ישראל, הם גם היו בשר תותחים של המלחמה הקרה. החלק האחרון של הספר מוקד להשפעת המלחמה על החברה הישראלית ועל האליטות שלה.
אמנון לורד הוא עיתונאי וסופר, עורך ´מקור ראשון´ לשעבר והיום כותב טורים במעריב ובמקור ראשון. החל את דרכו בעיתון ´חדשות´ ולאחר מכן ב´ידיעות תקשורת´. בן 61, נשוי, אב לשתי בנות, מתגורר בירושלים. הוא בן קיבוץ עין דור, במלחמת יום הכיפורים שירת כקצין ביחידת מודיעין. עסק בעבר בכתיבה על קולנוע וגם ערך והגיש סידרת טלוויזיה על הקולנוע הישראלי בראשיתו. פרסם ארבעה ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

 
הראל חייט © 2015 Frontier Theme